VIII Dolnośląski Festiwal Dary Lasu, Lwówek Śląski

   Prezentacje stoisk leśnych, pokazy pszczelarzy, wystawa grzybów, oferta edukacji ekologicznej, te i wiele innych atrakcji, miało miejsce na sobotnim spotkaniu na rynku     w Lwówku Śląskim. Wśród stoisk był także Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowy.


W dniu 24 września 2016r. działalność jednostki i ofertę edukacyjną Dolnośląskiego Zespół Parków Krajobrazowych, w formie stoiska firmowego na Dolnośląskim Festiwalu Darów Lasu, prezentował Oddział Jelenia Góra. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim i Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Wśród wystawiających były nadleśnictwa, Leśne Kompleksy Promocyjne, sokolnicy, myśliwi, drwale, pszczelarze, a także instytucje i stowarzyszenia związane z regionem lwóweckim. Odwiedzający mogli poznać około 200 gatunków grzybów, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami, a także degustacjach np. miodu z lawendy.
Na stoisku firmowym DZPK rozdawano materiały promocyjne. Prowadzona była edukacja ekologiczna nt. fauny i flory, ochrony przyrody i parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego, a szczególnie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru i Rudawskiego Parku Krajobrazowego.


Stoisko DZPK na VIII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu w Lwówku Śląskim.