Konkursy, imprezy

Wyniki IV wojewódzkiego etapu XVI - edycji konkursu ogólnopolskiego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

    Dnia 16.03.2017r. o godz. 10:00 w Sali I C na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył się IV wojewódzki etap XVI edycji konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenów parków krajobrazowych Polski pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie udział wzięło 12 czteroosobowych drużyn, reprezentujących 12 parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs filmowy pt. „Zabytki okiem kamery”, Jelenia Góra

   Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu jeleniogórskiego do udziału w konkursie filmowym pt. „Zabytki okiem kamery”. Celem konkursu jest wykonanie krótkiego filmu na temat wartości historycznych i kulturowych obiektów zabytkowych, wartych poznania i zobaczenia, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru lub Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Prace konkursowe należy przesyłać do 19 maja 2017r. na adres DZPK Oddział Jelenia Góra.

Czytaj więcej...

IV (wojewódzki) etap XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2016-2017

   Szkoły, które zakwalifikowały się do IV (wojewódzkiego) etapu XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2016-2017r.

Dnia 13 stycznia 2017 odbył się III etap – parkowy, XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie rywalizujących ze sobą szkół reprezentowali gminy w obrębie swojego parku krajobrazowego. Drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów będą reprezentowały poszczególne parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego na IV etapie– wojewódzkim, który odbędzie się dnia 16 marca 2017 r.  o godz. 10:00 w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a.

Poniżej lista szkół biorących udział w IV wojewódzkim etapie:

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z wręczenia nagród w XXII Konkursie Fotograficznym „CHEŁMY W OBIEKTYWIE”, Myślibórz

   Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Legnica informuje, że w dniu 29 listopada 2016 r., obradowała komisja oceniająca prace nadesłane na XXII edycję konkursu fotograficznego "Chełmy w Obiektywie":

Komisja konkursowa XXII konkursu fotograficznego "Chełmy w obiektywie":
   1.  Joanna Wyrzychowska, DZPK Legnica,
   2.  Małgorzata Świderska, GOK Paszowice
po obejrzeniu 104 prac nadesłanych przez 15 autorów postanowiła przyznać:

Czytaj więcej...

Konkurs Plastyczny DZPK O/Wałbrzych-Strachocin "Co w trawie piszczy?"

   Zapraszamy na uroczystość wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Co w trawie piszczy?" w dniu 9.12.2016 r. o godzinie 10:00 w Salce Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Lądek Zdrój, Strachocin 42, 57-550 Stronie Śląskie.

XXII Konkursu Fotograficznego „CHEŁMY W OBIEKTYWIE”

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Legnica Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach

zapraszają na wystawę

XXII Konkursu Fotograficznego
„CHEŁMY W OBIEKTYWIE”Otwarcie wystawy 9 grudnia 2016 r. o godz.16:00

Centrum Edukacji Ekologicznej
i Krajoznawstwa w Myśliborzu

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Co w trawie piszczy?”, DZPK o/WAŁBRZYCH-STRACHOCIN

   Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów postaw i nawyków proekologicznych, poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, rozpoznawanie mieszkańców ściółki i runa leśnego, upowszechnianie wiedzy na temat Śnieżnickiego Park Krajobrazowego, jego walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych.
Zgodnie z regulaminem i w wyznaczonym terminie wpłynęło 420 prac konkursowych z 21 szkół podstawowych regionu wałbrzyskiego. Kryteriami oceny były ciekawy sposób ujęcia tematu jego estetyka, oryginalność prac.

Czytaj więcej...

DOLNOŚLĄSKI ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH ODDZIAŁ LEGNICA - MYŚLIBÓRZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W PASZOWICACH ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W XXII EDYCJI CAŁOROCZNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „CHEŁMY W OBIEKTYWIE”

   Celem Konkursu jest promowanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych Parku Krajobrazowego „CHEŁMY” i jego otuliny przez prace wykonane przez fotografów – amatorów, w dwóch kategoriach wiekowych: junior do 18 lat oraz senior – powyżej 18 lat.Tematyką nadsyłanych fotografii jest piękno przyrody, walory krajobrazowe, zabytki kultury materialnej oraz życie codzienne mieszkańców.
Prace należy przesyłać do 18 listopada 2016 r. do siedziby organizatorów.


Regulamin konkursu

Konkurs „Wiedzy przyrodniczo–ekologiczno–wędkarskiej - 2016”, Przemków

   W dniu 13 października 2016 r., w siedzibie DZPK O/Legnica – Piotrowice 89 – Przemkowski Park Krajobrazowy, przeprowadzono finał gminnego konkursu 

„Wiedzy przyrodniczo–ekologiczno–wędkarskiej - 2016”

Konkurs pod patronatem Burmistrza Przemkowa, przeprowadzono wspólnie z Polskim Związkiem Wędkarskim Koło Nr: 30 w Przemkowie.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Odpady Przemkowskiego Parku Krajobrazowego nie zaśmiecają, za to ODPADOLUDKI w nim mieszkają”, Legnica

   W dniu 11 października 2016 r., w siedzibie DZPK O/Legnica – Piotrowice 89 – Przemkowski Park Krajobrazowy, rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany w ramach międzynarodowej kampanii - „Sprzątanie Świata 2016” pod hasłem:


„Odpady Przemkowskiego Parku Krajobrazowego nie zaśmiecają, za to ODPADOLUDKI w nim mieszkają”.


Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów postaw i nawyków proekologicznych, poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, rozpoznawanie odpadów komunalnych podlegających segregacji i recyklingowi, upowszechnianie wiedzy na temat Przemkowskiego Park Krajobrazowego, jego walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych.
Zgodnie z regulaminem i w wyznaczonym terminie wpłynęło 29 prac plastycznych, z dwóch placówek oświatowo-wychowawczych.

Czytaj więcej...