Przemkowska Noc Sów – 2022Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu, Oddział Legnica - zorganizował na terenie rezerwatu przyrody „Łęgi źródliskowe koło Przemkowa” w Przemkowskim Parku Krajobrazowym spotkanie w niepowtarzalną noc z nasłuchiwaniem odgłosów sów w ostępach leśnych.
   W niezwykłym – nocnym spotkaniu uczestniczyli miłośnicy sów, pasjonaci przyrody, poszukiwacze wiedzy i przygody oraz odważni mieszkańcy Przemkowa, którzy niezwykle interesująco spędzili czas z rodziną w tę wyjątkową noc.


Podczas wieczornego spaceru w lasach rezerwatu przyrody, wspólnie wypatrywano i nasłuchiwano odgłosy sów, dbając przy tym o ich bezpieczeństwo i spokój. W czasie spotkania Przemkowska Noc Sów-2022, przewodnicy /edukatorzy / pracownicy Przemkowskiego Parku Krajobrazowego - opowiadali wiele ciekawostek z życia sów, ich roli w ekosystemie oraz zaprezentowali charakterystyczne gatunki występujące na terenie Parku. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników w liczbie ponad 80 osób, w tym o najmłodsze - niezwykle odważne dzieci, młodzież i dorosłych, a także gościa z Wielkiej Brytanii. Wędrówkę po szlaku przemkowskich sów rozpoczęto w Zabytkowym Parku Miejskim w Przemkowie - od kamiennych lwów. Trasa do przejścia wynosiła ok. 6 km. Na zakończenie spotkania (godz. 22:00 ), Przemkowska Noc Sów – 2022, wszyscy uczestnicy poczęstowali się posiłkiem z pięknego - ogromnego ogniska nad wodami stawu wędkarskiego w kompleksie rybackim Kąpielisko oraz otrzymali mapki turystyczne Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.
Zapraszamy na przyszłoroczne – nocne spotkanie: Przemkowska Noc Sów – 2023.

 

Sporządził: Mieczysław Kowalski