Po dwuletniej przerwie ponownie w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie edukacyjne pt. „EKOprzedszkolak”. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Publicznego w Janowicach Wielkich oraz laureaci dwóch konkursów przyrodniczych.
W programie spotkania, które odbyło się 7 czerwca, były zajęcia edukacyjne w formie gier i zabaw przygotowanych przez pracowników oddziału m.in. na temat pożytecznych owadów, ziół czy ptaków. Dzieci z naturalnych materiałów samodzielnie wykonywały prace przyrodnicze – rysowały, malowały i dekorowały, a także poznawały różne gatunki owadów, tych małych pod mikroskopem jak i tych większych wraz z pokazowym modelem pszczoły miodnej. Zajęcia, ze względu na zachmurzenie i opady, odbywały się w salach edukacyjnych a także w zadaszonych miejscach w ogrodzie dydaktycznym. Pomimo takiej aury wszyscy fajnie bawili się. Dodatkowym elementem spotkania było podsumowanie dwóch konkursów plastycznych pt. „Dzika przyroda nocą” i „Dzicy mieszkańcy ogrodów” oraz wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów i wyróżnionych. Zwycięskie prace konkursowe zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom spotkania edukacyjnego. Pomiędzy różnymi warsztatami przyrodniczymi organizator zapewnił poczęstunek i napoje.

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg


Uczestnicy „EKOprzedszkolaka”, gry i zabawy edukacyjne – warsztaty przyrodnicze w salach edukacyjnych i w ogrodzie dydaktycznym.

A1.jpg A2.jpg A3.jpg

B1.jpg B2.jpg B3.jpg


Podsumowanie konkursów plastycznych, wręczenie dyplomów i nagród, wystawa prac konkursowych.