Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu, Oddział Legnica - Przemkowski Park Krajobrazowy, w tak pięknym dniu nie zapomniał o dzieciach i zaprosił Św. Mikołaja do Przemkowa. Wspólnie z Proboszczem Parafii pw. WNMP w Przemkowie, Burmistrzem Przemkowa oraz Przemkowskim Domem Kultury i Biblioteką, w dniu 06 grudnia 2020 r., przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych – dla najmłodszych mieszkańców Przemkowa zorganizowano plenerowe spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Pracownicy DZPK O/Legnica, na to wyjątkowe i pierwsze w historii Przemkowa spotkanie w takiej formie ze Świętym Mikołajem, przygotowali i przekazali materiały do przygotowania dekoracji choinkowych, kilka pięknych drzewek świerkowych, jedyne w swoim rodzaju SANIE Św. Mikołaja oraz odlewy mikołajków z gipsu (estetycznie zapakowane i ozdobione), które Św. Mikołaj rozdawał dzieciom, aby samodzielnie pomalowały je w domu i zawiesiły na własnej choince.
W plenerze, dzieci ubierały choinki z wcześniej przekazanych ozdób (szyszki, plastry drewna świątecznie ozdobione) oraz skorzystały z niepowtarzalnej okazji sfotografowania się w saniach ze Św. Mikołajem.

 

Partnerzy akcji przekazali wszystkim dzieciom również słodkości mikołajkowe.
Organizując spotkanie zadbano o bezpieczeństwo dzieci i ich rodziców. Na miejscu były dostępne atomizery do dezynfekcji rąk, a na wydzielony plac, na spotkanie ze Św. Mikołajem wchodziły poszczególne rodziny w wyznaczonej kolejności – nie dopuszczając do gromadzenia się w jednym miejscu.
W trakcie spotkania ze Św. Mikołajem, otrzymaliśmy liczne podziękowania, za zorganizowanie tak wspaniałej akcji, w tak trudnym dla wszystkich czasie. Jedyne niedociągnięcie organizatorów – to brak śniegu.

Mikolaj 2020 (1).jpg Mikolaj 2020 (2).jpg Mikolaj 2020 (3).jpg

Mikolaj 2020 (4).jpg Mikolaj 2020 (5).jpg Mikolaj 2020 (6).jpg

Mikolaj 2020 (7).jpg Mikolaj 2020 (8).jpg Mikolaj 2020 (9).jpg

Sporządził: M. Kowalski