ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
DO UDZIAŁU W GRZE TERENOWEJ WZDŁUŻ ŚCIEŻKI
PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNEJ
„WĄWÓZ MYŚLIBORSKI”

    Szanowni Państwo, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, przygotował niespodziankę dla mniejszych i większych grup w postaci gry terenowej. Stanowi ona rodzaj wyzwania, które jest atrakcyjne zarówno dla kadry pedagogicznej przebywającej w „Wąwozie Myśliborskim” z uczniami, jak i rodzin oraz innych osób żądnych przygód podczas weekendowego wypadu do lasu. Zabawa jest dostępna dla wszystkich. Poprzez udział w grze chcielibyśmy zarazić Was naszą przyrodniczą pasją. Dajcie się nam porwać, by poznać, odkryć, wytropić czy też prześledzić przyrodnicze oblicze Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Zabawa ma formę terenową w postaci podchodów, biegów patrolowych, polega na poszukiwaniu zadań przy pomocy wskazówek.

    Jeżeli chcesz wziąć udział w naszej grze wystarczy, że wyrazisz chęć do dobrej zabawy. Gra, będzie polegała na znalezieniu na ścieżce przyrodniczo – dydaktycznej 12 zadań, rozwiązaniu ich oraz wpisaniu się do dzienniczków pokładowych, które znajdują się w pojemnikach schowanych na terenie Wąwozu Myśliborskiego. Miejsce Nad parkingiem jest początkiem trasy, w tym miejscu znajdziesz mapę, kartę do wpisywania rozwiązań oraz instrukcję do odnalezienia zadań (miejsce oznaczone czerwoną skrzynką). Wszystkie potrzebne zasoby znajdziesz do pobrania na stronie internetowej www.dzpk.pl


    Na uczestników zabawy czekają nagrody w postaci gadżetów oraz albumy, przewodniki, mapy, publikacje o Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska.

Zasady, o których powinieneś wiedzieć:

1. W terenie mamy 12 zadań, żeby otrzymać nagrodę, musisz rozwiązać zadania, wpisać się do dzienniczka pokładowego oraz zrobić zdjęcie rozwiązania zadań i przesłać do nas na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z podpisem „Gra terenowa Wąwóz Myśliborski”.

2. Zadania znajdują się w pojemnikach, ukrytych w terenie wzdłuż ścieżki przyrodniczej „Wąwóz Myśliborski”. Pojemniki z zadaniami są umieszczone w obszarze tablic informacyjnych. Pamiętaj, że treść zadań zostaje na swoim miejscu, czyli w pojemnikach, aby każdy chętny mógł skorzystać z zabawy. Szanujmy siebie i innych. Proszę nie zmieniać miejsca pojemników.

3. W pojemnikach oprócz zadań znajduje się dziennik pokładowy, musisz się do niego wpisać. Może być to imię i miejscowość skąd pochodzisz. (jeżeli w grze uczestniczysz z większą grupą wpisz wszystkich).

4. Informacja o wynikach gry terenowej ukaże się na stronie internetowej www.dzpk.pl a także poinformujemy osoby biorące udział drogą mailową.

Instrukcja do gry terenowej
Karta do wpisania odpowiedzi

Mapka gry terenowej