Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra zaprasza wszystkich zainteresowanych i chętnych do udziału w akcji „Zima w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru”. Celem akcji jest propagowanie wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych Parku Krajobrazowego Doliny Bobru poprzez spacery terenowe na trasie ścieżek edukacyjnych i szlaków turystycznych. Przewodnikami po parku będą edukatorzy Ośrodka Edukacji Ekologicznej DZPK w Jeleniej Górze.


   Park krajobrazowy to miejsce bliskiego kontaktu z przyrodą, a spacerując po nim można zapoznać się z jego różnorodnością przyrodniczą o każdej porze roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego spędzenia czasu na ścieżkach edukacyjnych zimą:
- „Jak kropla skałę drążyła” (obszar Borowego Jaru od Jeleniej Góry do Siedlęcina) – trasa łatwa, przeznaczona dla najmniej zaawansowanych turystów, istnieje możliwość alternatywnych przejść po obu stronach rzeki Bóbr
Ciekawostki podczas spotkania: historia powstania Jeleniej Góry, legendy związane z Borowym Jarem, przyroda Borowego Jaru i rzeki Bóbr, obiekty hydrotechniczne.
- „Jezioro Pilchowickie” (miejsce spotkania Wrzeszczyn lub Pilchowice Zapora) – trasy dla średniozaawansowanych, z pięknymi widokami na rzekę Bóbr i Jezioro Pilchowickie
Ciekawostki podczas spotkania: Wrzeszczyn, historia zagospodarowania doliny rzeki Bóbr i powstania zbiorników zaporowych, fauna i flora Jeziora Pilchowickiego, kolej Doliny Bobru.

   Spotkania będą odbywać się z zachowaniem aktualnie obowiązujących zaleceń dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Termin spaceru należy wcześniej zgłosić, po czym ustalone zostaną wspólnie sprawy organizacyjne.
Zapraszamy na spotkania w okresie zimowym od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. Dodatkowe informacje dostępne są pod nr tel. 75 7553735 i e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..