Panoramy Sferyczne

        Z przyjemnością prezentujemy Państwu walory parków krajobrazowych w nowatorskiej formie panoram sferycznych i gigapanoram. Aby przedstawić piękno, dorobek kulturowo-historyczny i dziedzictwo przyrodnicze terenów parków, wyselekcjonowaliśmy po kilka punktów w każdym z 12 parków krajobrazowych. Klikając na wybrany park przenosimy się w jedną z panoram sferycznych. Używając kursora myszki lub klawiatury możemy swobodnie obracać się w obrębie panoramy. W dolnym pasku znajduje się szereg miniatur, które odeślą nas do kolejnych panoram w danym parku. W górnej listwie aplikacji znajdują się ikony do obsługi panoramy: ikony kierunkowe, a także opcje dodatkowe, takie jak „wirtualna pocztówka”, „INFO”, „mała planeta” oraz „tryb pełnoekranowy”. „Wirtualna pocztówka umożliwia wykadrowanie wybranego fragmentu panoramy i wysłanie go w formie pocztówki. „Mała planeta” to efekt, dzięki któremu możemy podziwiać całość panoramy pod niecodziennym kątem. „Tryb pełnoekranowy” pozwala delektować się widokami bez ograniczeń przeglądarki.
Szczególnie polecamy zapoznanie z opcją „INFO” – po jej włączeniu można zapoznać się z różnorodnymi informacjami dotyczącymi walorów parków, a także swobodnie przenosić się między panoramami w obrębie parku jak i pomiędzy parkami.
W lewym górnym rogu paska aplikacji znajduje się okienko przenoszące nas do gigapanoram. Jest to całkiem odmienna forma prezentacji, w formie gigantycznego zdjęcia, na którym odnaleźć możemy odległe szczegóły nie dostrzegalne ludzkim okiem. W dolnym pasku aplikacji znajdują się odsyłacze, zachęcające do wyszukiwania poszczególnych obiektów.

Panoramy Sferyczne

 

Galeria Parków Krajobrazowych - zdjęcia


Książański Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy "Chełmy"
Park Krajobrazowy "Dolina Baryczy"
PK "Dolina Bystrzycy"
PK "Dolina Jezierzycy"
Park Krajobrazowy Doliny Bobru
Park Krajobrazowy Gór Sowich
PK Sudetów Wałbrzyskich
Przemkowski Park Krajobrazowy
Ślężański Park Krajobrazowy
Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Rudawski Park Krajobrazowy