Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra ogłasza wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Pół na pół - las oczami dzieci i dorosłych”. Konkurs miał na celu poznanie i zaprezentowanie różnorodności biologicznej lasów poprzez wykonanie wspólnego rysunku - dziecka i osoby dorosłej - na tej samej kartce, dzieląc ją na pół tak, aby praca tworzyła całość. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - wpłynęło 1095 prac konkursowych ze 125 szkół województwa dolnośląskiego. Szczególne podziękowania kierujemy dla uczniów Szkoły Podstawowej z Marciszowa, z której przesłanych zostało ogółem 39 prac. Komisja konkursowa, po długich obradach wyłoniła następujących laureatów:

I   miejsce - Szymon Wachowski z mamą Sylwią za pracę „Leśna łąka”
II  miejsce - Zuzanna Popenda z mamą Anną za pracę „Leśna Jerzmanka”
III miejsce - Aleksandra Raj z mamą Żakliną za pracę ,,Obiad po rykowisku w jesiennym lesie" ex aequo Jakub Wachowski z mamą Sylwią za pracę „Zimowy las”


Wyróżnienia

- w kategorii „Przekaz”:

Magdalena Kaczorowska z tatą Jonatanem za pracę „Walka o przetrwanie”
Radosław Gaweł z mamę Anną za pracę „Na rozdrożu - las możliwości”

- za bioróżnorodność, w kategorii „Dużo się tu dzieje”:

Pola Rybka z mamą Karoliną za pracę „Dzień w lesie”
Przemysław Pieniążek z mamą Beatą

- w kategorii „Spokojny las”:

Lena Kaźmierczak z mamą Iwoną
 
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie plastycznym, za zaangażowanie w wykonane prace zarówno ze strony dzieci, jak i opiekunów.
Uroczyste wręczenie nagród planowane jest w dniu 13 grudnia 2021 podczas edukacyjnych warsztatów świątecznych pt. ,,Las pełen niespodzianek" w siedzibie Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra przy ul. Kamiennogórskiej 2 w Jeleniej Górze. W sprawach organizacyjnych dot. odbioru nagród konkursowych należy kontaktować się pod nr tel. 75 755 37 35.

foto - prace konkursowe